Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Druhy štětin

Silvertip badger

Nejlepší jezevčí štětiny zvané Silvertip jsou nejkvalitnějším, nejvzácnějším a nejdražším materiálem pro ručně vyráběné štětky na holení. Tyto štětiny jsou přirozeně bílé až stříbrné. Jednotlivé štětiny se ručně třídí a vybírají. Štětka z těchto štětin je nadýchaná a drží obrovské množství vody. Vzhledem ke schopnosti dokonale zadržovat vodu lze vytvořit jedinečnou konzistenci pěny na holení během velice krátké doby. Jejich typickým rysem je třpytivá stříbrná až stříbrno bílá barva s černým pruhem přes střední část. Tyto štětiny se používají k výrobě trvanlivých, vysoce kvalitních, jedinečných štětek na holení a tomu odpovídá i jejich vysoká cena.

silvertip-badger

Silvertip Fibre

Vysoce kvalitní a speciálně vytvořená syntetická vlákna byla jako první na světě vyvinuta jako rovnocenný konkurent k přírodním jezevčím štětinám kvality Silvertip. Stříbrná vlákna jsou hmatatelně měkká, mají extrémně dlouhou životnost a jsou méně citlivá na každodenní použití. Schnou rychleji než přírodní jezevčí štětiny. Jsou zcela veganská. Jedná se o speciálně vyvinuté syntetické štětiny vysoké kvality a dokonalých vlastností, která rychle a jednoduše vytvoří hustou krémovou pěnu. Jsou nesmírně odolné a trvanlivé. Tím se stávají i velice oblíbené pro svou praktičnost.

silvertip-fibre

Best badger & Fine badger

Jedná se o kvalitní štětku na holení vyrobenou z jemné a poddajné jezevčí srsti, která se vyskytuje na 20 - 25 % těla jezevce. Štětiny jsou delší a štětka je hustěji naplněná. Díky tomu bude štětka produkovat adekvátně více krémové a jemné pěny. Štětiny typu Best badger jsou ručně zpracovány a zarovnány. Štětiny Fine badger jsou zarovnány mechanicky. Většina lidí tvrdí, že při holení je rozdíl kvalit Best badger, Fine badger a Pure badger zanedbatelný.

best-badger

Pure badger

Nejoblíběnější a nejčastější kvalita štětky na holení, která zajišťuje příjemný masážní efekt a úžasnou konzistentní pěnu. Vytváří se ze štětin, které pokrývají přibližně 60 % těla jezevce, především pak z jeho podbřišku. Barevné spektrum se pohybuje od stříbrné, šedé, hnědé až k černé. Štětiny nejsou tak extrémně jemné jako typy Best badger a Silvertip badger.

pure-badger

Black Fibre

Speciální černé čistě veganské syntetické vlákno. Má tmavé až černé zbarvení a je velice měkké. Syntetická vlákna jsou k nerozenání od štětin z pravého jezevce a mají i stejné vlastnosti. Dokonce v některých bodech jsou praktičtější, nepouští štětiny, mnohem rychleji schnou a jsou výrazně odolnější. Někteří uživatelé preferují tento materiál nejen pro 100% veganský původ, ale také proto, že produkuje obzvláště krémovou pěnu na holení.

black-fibre

Pure bristle

Tuto štětku tvoří kančí štětiny, které jsou tvrdší než jezevčí srst a mají nejvýraznější masážní efekt. Štětiny během jejich používání časem měknou. Barvy se pohybují od bílé až po žlutou s černými imitacemi jako dekorace.

pure-bristle

 

ZÁKLADY POUŽÍVÁNÍ ŠTĚTKY NA HOLENÍ:

Nová štětka na holení může občas pouštět štětiny. Nejedná se o závadu, ale o zcela normální jev.
Svou štětku na holení před použitím ponořte na chvilku do teplé vody.
Při šlehání pěny štětkou jemně míchejte, ale nikdy na ní netlačte.
Po použití štětku jemně prsty vyždímejte a vytřepejte přebytečnou vodu.
Štětku nechte oschnout na vzduchu ve stojánku vždy štětinami otočenými dolů.
Vlhkou štětku nezavírejte do pouzdra nebo těsného obalu, kde neproudí vzduch.