Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Historie Mühle

Značka vděčí za svůj název Mühle zakladateli jménem Otto Johannes Müller. V roce 1945 znak ve formě mlýna zdobil jednoduché rukojeti prvních štětek na holení, které byly vyrobeny doma v rodinných podmínkách. Myšlenka na založení společnosti Mühle vznikla u nás v Krušných horách. Dnešní výroba probíhá ve městě Stützengrün v Německu.

V roce 1968 Hans-Jürgen Müller převzal vedení rodinného podniku. V roce 1973 byla firma znárodněna a stala se součástí státního podniku Bürstenwerk Schönheide, který produkoval levné zboží především pro východní evropský trh. Jejich kvalita ale byla stále na dobré úrovni, jenže design a osobitost značky zůstaly pozadu.

Se zánikem NDR v roce 1990 přišla privatizace a tak základy pro mezinárodní značku Mühle byly položeny již podruhé. V následujících dvou desetiletích byla paleta produktů rozšířena o vysoce kvalitní kompletní sortiment Mühle, který má nový design, nové materiály a vlastní osobnost od roku 2006.

První kompletní řada kosmetické péče pro mokré holení MÜHLE SKIN CARE, byla představena v roce 2008. Byla to voňavá mýdla, krémy a pleťové vody, skládající se z 99 procent z rostlinných materiálů, včelího vosku a minerálních látek. U většiny produktů je BDIH certifikace, ta zaručuje, že všechny rostlinné suroviny pocházejí ze 100% ekologických materiálů nebo z biologicky divoké sklizně. To znamená, že produkty obsahují například ručně lisovaný olej z ořechů Arganu. Arganový olej se získává a zpracovává přirozenou původní metodou v marockém ženském družstvu a dováží se za etických fair trade podmínek. Tyto výrobky slouží k péči, pohodě a tím i kráse každého uživatele.

Ve stejném roce Mühle otevřel nový závod s ruční výrobou, kde zároveň i prezentuje své výrobky. Návštěvníci mohou sledovat mistry svého řemesla při práci a dozvědět se jejich zkušenosti i to, jak jsou ručně vyrobeny za použití tradičních nástrojů a technik unikáty které doma máte nebo si plánujete pořídit.

historie_loga

ODBORNOST NAŠEHO ŘEMESLA

Naše vysoké standardy kvality jsou založeny na dlouhodobém vývoji našich produktů a letitých zkušenostech našich pracovníků, výběru vynikajících materiálů a jejich tradičnímu zpracování. Designové sady na holení Mühle jsou produkty převážně ruční výroby našich odborníků. Výsledkem je kvalita, krása a neuvěřitelná trvanlivost těchto originálních produktů.

Vysoce kvalitní výrobky pro mokré holení vyžadují zvláštní podmínky. Například dosahujeme neuvěřitelné těsnosti spojů a vysokého lesku povrchů s použitím speciálních technik, olejů a leštidel. Kovy jsou ze speciálních slitin a jsou speciálně chromované pro vysokou odolnost a životnost. Naše štětky na holení z pravých jezevčích štětin jsou vyráběny ručně. Jezevčí štětiny jsou výjmečný materiál a každý pohyb při vázání štětin musí být dokonale proveden aby štětka na holení mohla být plně funkční po mnoho a mnoho let.

RUČNÍ VÝROBA A KONTROLA

Zaměstnanec může denně vyrobit ručně nejvýše 100 štětek na holení. Korunou úspěchu je spojení více než 20 000 jednotlivých chloupků jezevčích štětin v jeden hustý cop, jehož třpytivé stříbrné jezevčí štětiny vynikají typickým černým proužkem. Štětiny se poté zváží na gram přesně a vyčesávají se směrem ven, až se ujednotí do podoby, kterou lze svázat provázkem. Nakonec je cop přesně a pevně lepen do kruhové svorky. Závěrem zkompletování je umístění štětky do stylové rukojeti. Materiály používané pro naše rukojeti jsou velice moderní i stylové. Používá se třeba chrom, nikl, uhlík, dřevo, kořeny a nerezová ocel.

Finální montáž a kontrola kvality jsou prováděny v ruční dílně. Jsou kontrolovány veškeré práce, zda byl každý kus spojen dohromady dokonale přesně a zda-li byly štětky na holení šroubované a lepené správně. Rukojeti vyrobené ze dřeva nebo pravé rohoviny jsou skutečné přírodní produkty. Pečlivé kontroly kvality zjišťují zda nesrovnalosti ve struktuře jsou stále přirozené konkrétnímu materiálu, nebo se počítají jako "nestandardní" a tedy se nepoužijí. Koneckonců, jen bezchybné povrchy jsou zpracovány dokonale.

rucni_vyroba

POUŽITÍ MODERNÍ TECHNOLOGIE K DOSAŽENÍ VĚTŠÍHO OBJEMU VÝROBY

V naší průmyslové výrobě používáme moderní technologie, abychom uspokojili větší skupinu zákazníků se zájmem o atraktivní sortiment pomocí přesných automatizovaných procesů. Tímto způsobem se zajistí konzistentní kvalita a výroba velkého množství našeho sortimentu.

Pro sériovou výrobu se používají vysoce efektivní a přesné stroje, z nichž mnohé jsme vyvinuli sami. Specializované stroje jsou od pečlivě vybraných dodavatelů CNC techniky. Vše je aplikováno tak, abychom se ujistili, že dřevo, materiál z pryskyřic nebo kovové části jsou zpracovány přesně a efektivně. Vložení hlavy štětek na holení na rukojeti, tisk a balení výrobků se provádí samozřejmě ručně. Naše výroba těží z tradice, dobrého jména, pracovních postupů a získaných zkušeností z celé doby svého působení.

seriova_vyroba