Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Štětky na holení Mühle

Věřte nebo ne… štětka na holení, to je téměř fenomén. Jsou lidé, kteří nedají na tradiční holení štětkou dopustit a jsou dokonce i takoví, kteří je sbírají. Je zajímavé, že si tento doplněk složený ze štětin a ručky získal tolik příznivců. Kromě toho, že vám štětka na holení zpříjemní časté holení, je součástí určitého obřadu při holení.

Chcete štětku na holení za 20 tisíc?

Moderní štětka na holení se objevila ve Francii někdy v 18. století a od té doby prošla mnoha modifikacemi co se týče provedení i způsobu výroby. Cena štětky na holení se pohybuje od 50 až po 20 000 korun! Levné štětky na holení se vyrábějí ze syntetických materiálů a kančích štětin ty drahé jsou z jezevčích štětin v kvalitě Silvertip Badger.

Holící štětka musí sedět v ruce

Tradiční štětka na holení musí sedět dobře v ruce. K tomu slouží ručka. Ručka prošla obrovským vývojem a designérskými úpravami. Moderní ručky jsou tradičně z pryskyřice, ale v průběhu staletí se ručky vyráběli hlavně ručně, a to i z exotických materiálů jako je rohovina, dřevo nebo porcelán. Drahé štětky na holení často značily i postavení a úroveň jejich majitelů. Štětka na holení prostě patřila k životnímu stylu. Někteří lidé tvrdí, že na každé mýdlo na holení je třeba jiná štětka. Je pravdou, že holení je věcí velmi individuální.

Více štětek na holení, více možností

Jiné jsou štětky, které máte doma na umyvadle a jiné jsou cestovní. Výroba štětky na holení je buď mechanická nebo ruční. Při ruční výrobě jsou štětiny pečlivě skládány do balíčku, který se na konci zauzluje a zalepí. Jednotlivé štětiny se srovnají a zastřihnout pomocí speciálního tvarovače do tradičního tvaru jak ho známe. Pak už jen stačí přidělat ručku a je hotovo! Každý správný gentleman by měl disponovat několika štětkami na holení. Zkuste si z holení udělat obřad a uvidíte, že vás začne bavit.