Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Břitvy na holení

Benjamin Franklin kdysi řekl: "Naučíte-li chudého mladíka holiti se a uchovávati břitvu v pořádku, pomůžete mu tak ke většímu štěstí v životě, než kdybyste mu dali tisíc Guineí. Tuto částku by brzy utratil a zůstala by mu jen lítost nad tím, jak ji pošetile promarnil. Ve druhém případě však bude ušetřen otravného čekání u holiče, jejich někdy špinavých prstů, odporného zápachu z úst a tupých břitev."

Holení pro gentlemany

Pokud potkáte lidi, kteří se holí břitvou, zjistíte, že holení je pro ně důležitý rituál v jejich životě. K holení břitvou nepatří jen samotný fakt, že se oholíte. Patří k tomu i věčná snaha dosáhnout co nejostřejšího břitu, setkávání komunity lidí, kteří se holí břitvou, nákup břitev, obtahovacích pásků, štětek na holení z jezevce, mýdel na holení, vody po holení a dalších pomůcek.

Břitvou to nekončí

Jestliže jste se rozhodli vstoupit do klubu holení pro dokonalé gentlemany, pak budete potřebovat pořádnou výbavu. Mezi základní potřeby patří pořádná břitva, mýdlo na holení, štětka na holení z jezevce a obtahovací řemen. Tím to ovšem nekončí. K řádnému vybavení patří dále hrníček na rozdělávání pěny, kamenec na dezinfikování ran a zvětšovací zrcátko. A výčet není zdaleka u konce. Břitvu je potřeba mít řádně ostrou, protože jinak se pořežete. Broušení se provádí na setkání břitevníků, ale návod naleznete i na internetu. Ostrost vyzkoušíte nejlépe na vlasu. Správní břitevníci říkají, že kdo má pevnou ruku s břitvou, má ji pevnou i v životě a něco na tom asi bude.