Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Vody po holení

Pryč jsou doby, kdy drtivá většina mužů používala Pitralon jako jediný kosmetický přípravek po holení. Na trh s holícími potřebami se zaměřilo hodně firem a udělali nabídku, o jaké se mužům u nás před několika desítkami let ani nezdálo. Jak ale zhodnotit, které vodě po holení dát přednost. Výrobci se předhánějí v rafinovaných nabídkách, které zákazníky spíše matou. Zkusíme vám poradit.

Co všechno dokáže voda po holení

Naše pokožka dostává každodenním holením pořádně zabrat. Voda po holení by měla zklidnit podráždění pleti a pokožku osvěžit a povzbudit. Voda po holení vám pleť vyčistí a vydezinfikuje. Dále působí jako antibakteriální ochrana pleti a po oholení vám dokáže kůži příjemně ochladit. Voda zjemňuje pleť a působí jako spolehlivá prevence proti zánětům pokožky.

Jakou vodu po holení by si vybrala vaše pleť?

Pokud nechcete mít problémy s pokožkou, používání dobré vody po holení nestačí. Problémům s podrážděnou pokožkou můžete předejít již během samotného procesu holení, pokud budete nanášet více pěny nebo mýdla a budete používat ostré žiletky nebo břitvu. Pokud budete holení šidit, vrátí vám to vaše tělo tak, že se začne bránit vyrážkami a pocítíte to hned při dalším holení. Voda po holení dokáže bezprostředně po holení oživit vaši pleť tak, že ji hydratuje a pocítíte ohromnou úlevu. Vody po holení se dodávají buď s obsahem alkoholu nebo bez alkoholu. Alkohol vám pleť výborně vydezinfikuje. Lidé s citlivější pletí by nicméně měli používat vodu bez alkoholu. Ta má také antiseptické a zacelující tonizační účinky. Vody po holení často obsahují mnoho dalších složek, jako jsou mořské minerály nebo vitamíny. Pokud máte hodně citlivou pleť používejte balzám. Zatímco voda po holení pleť většinou dezinfikuje, balzám po holení pokožku zvláční a zvlhčí. Kvalitní vody po holení již v sobě mají lehkou parfemaci, takže uděláte dojem nejen perfektním vzhledem, ale i vůní.