Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Gel na holení

Pokud se denně holíte na mokro holícím strojkem nebo břitvou, určitě používáte nějaké mýdlo na holení nebo pěnu. Před holením je dobré pokožku dobře nahřát a až potom nanést mýdlo nebo pěnu na holení. Vousy tak pěkně změknou, čepel lépe klouže a vy se pohodlně a hladce oholíte. Na sucho se holí pouze uživatelé elektrických holících strojků. Jelikož existují lidé s různě citlivou pokožkou, každému vyhovuje něco jiného.

Více pěny v menším balení

Kromě tradičního mýdla a pěny používá hodně mužů také gel na holení. Gel perfektně přilne k pokožce a zaručí výjimečně kvalitní oholení. Prodává se ve spreji nebo v tubě a výhodou je větší objem v menším balení. Stačí vám nanést trochu gelu a spolu s vodou vytvoříte bohatou pěnu. Gel na holení snižuje tahání vousů a skluz holícího břitu nebo břitvy je pak neuvěřitelně pohodlný. Někteří vyznavači holení břitvou gel na holení nedoporučují používat a považují to za přestupek, který by žádný břitvař neměl udělat. Preferují spíše použití tradičního mýdla na holení a holící štětky z jezevce. Záleží na vkusu každého, čemu dává přednost, jaké preferuje vůně, zda mu gel nebo mýdlo voní a co vyhovuje jeho vousům.

Gel vás oholí i pečlivě ošetří

Dnešní gely na holení často obsahují hodně balzamovacích a zklidňujících látek jako je např. Aloe vera, takže gely jsou velmi vhodné i pro citlivější pleť. Kromě toho, že se vám bude s gelem na holení dobře holit, bude chránit vaši pleť před vysušováním a navrací ji hydrataci. Kromě Aleo vera obsahují dnešní moderní gely na holení výtažky ze zeleného čaje, vitamíny, zejména vitamín E a hydratační změkčovadla a lubrikanty, které jsou vhodné pro citlivou pokožku. Použití gelu na holení je jednoduché. Gel snadno pomocí prstů rozetřete a napěníte. Vyzkoušejte několik gelů a uvidíte, zda vám budou vyhovovat nebo se vrátíte k tradiční pěně nebo mýdlu.