Doprava zdarma nad 1 500 Kč!

Pěna a mýdlo na holení

Před holením břitvou nebo holícím strojkem je dobré pokožku zahřát a nanést na ni kvalitní pěnu. Pěnu buď koupíte a nastříkáte ze spreje, nebo si ji vytvoříte tradičnějším způsobem našleháním z mýdla na holení. Možná se budete divit, ale vytvořit dobrou pěnu není jednoduché.

Oholte se šlehačkou

Mistři v holení se v ní vyznají a mají pro ni nejrůznější pojmenování. Pěna může být bohatá, pevná, sněhobílá, stabilní a našli byste ještě určitě mnoho dalších přívlastků. Kromě pěny na holení ve spreji nebo mýdla můžete ještě použít gel. Většina příznivců holení břitvou používá z určitých obřadních důvodů tuhé mýdlo na holení a sotva byste je přesvědčili, aby si na tvář nastříkali pěnu na holení ze supermarketu. Na tu báječnou šlehačku z kelímkového mýdla prostě nedají dopustit. Většinou to považují za přestupek proti bontonu. Naopak pokud preferujete rychlé oholení, holíte se každé ráno než jdete do práce a nemáte čas vytvářet pěnu z holícího mýdla, určitě vám pěna ze spreje přijde vhod. Jinak řečeno, pěna ze spreje je rychlá, ale pěna z tuhého mýdla je kvalitní klasika a koho holení baví, ten ho určitě používá.

Najděte si pěnu jenom pro vás

Kvůli častému holení i díky špatnému životnímu prostředí kůže na tvářích docela trpí a tvoří se na ni drobné zánětlivé plochy, které je potřeba holit. Proto hodně mužů testuje různá mýdla a pěny na holení, dokud nenajdou tu správnou pro jejich pleť některá mýdla lépe dezinfikují, jiná jsou zase šetrnější. Kromě běžných mýdel a pěn na holení se vyrábějí také speciální přípravky pánské kosmetiky, které obsahují výhradně čisté přírodní suroviny té nejvyšší kvality s BDIH certifikací.

Kudy holí, tudy léčí

Moderní pěny na holení částečně suplují kosmetiku po holení tím, že v sobě mají hodně lečivých a balzamizujících složek. U nás najdete spousty pěn a mýdel na holení, které obsahují Aloe vera, vitamíny, výtažky z heřmánku a další složky, které pleť uklidňují, chrání a posilují již v průběhu holení.